Користь масажу - сприятлива дія масажу на організм
а також на кровоносну, лімфатичну, нервову і дихальну систему. Саме тому багато хто після масажу відчувають себе ніби заново народилися. Звичайно, масаж буває різний, і масаж спини сильно відрізняється від масажу обличчя, але результат завжди один – користь.
Однак варто враховувати, що масажі лікувального типу, особливо пов'язані з областю хребта і особи повинні проводитися виключно фахівцями. Інакше можна завдати тільки шкоди.
У нашому медичному центрі проводяться різні види масажу. Записатися на сеанс масажу можна за вказаними на сайті телефонами або заповнивши заявку «запис на прийом лікаря». Також клініка «Світ здоров'я» надає таку послугу, як масаж на дому.
Механізм дії масажу
Фізіологічна дія масажу на шкіру:
- Очищення від ороговілих лусочок епідермісу і сторонніх забруднень
- Підвищення шкірно-м'язового тонусу
- Активація лімфо - і кровообігу шкіри
- Поліпшення місцевого і загального обміну речовин в силу того, що шкіра бере участь практично у всіх обмінних процесах, що протікають в нашому організмі.
- Поліпшення секреторної функції сальних і потових залоз
- Підвищується насичення шкіри киснем
В результаті шкіра стає еластичною і гладкою, набуває здоровий відтінок.
Дія масажу на підшкірно-жировий шар
Т. к. масаж впливає на обмін речовин, то він автоматично посилює виділення жиру з жирових тканин, тим самим сприяючи його спалювання. Масаж для схуднення дуже ефективний, але тільки в комплексі зі збалансованим харчуванням, розумними фізичними навантаженнями та іншими косметичними процедурами.
Дія масажу на опорно-руховий апарат (м'язи, суглоби, сухожилля)
- Підвищення еластичності м'язових волокон без виділення молочної кислоти
- Підвищення припливу крові до м'язів
- Посилення насичення киснем
- Відновлюється працездатність стомлених м'язів (особливо це актуально після підвищених фізичних навантажень, у цьому випадку масаж допоможе м'язам розслабитися за 5 хвилин, у той час як пасивний відпочинок і розпластування на ліжку не сильно допоможуть і через 20-30 хвилин)
- Поліпшуються окислювально-відновні реакції (для тих, хто не з чуток знайомий з молочної кислоти в м'язах, цей пункт скаже про що)
- Знімає хворобливі відчуття після спортивних навантажень
При деяких захворюваннях масаж
- Уповільнює м'язову атрофію
- Зменшує вже розвинулася гіпотрофію
Як масаж діє на суглоби
- Покращує кровопостачання
- Зміцнює сумково-зв'язковий апарат
- Прискорює рассасвание суглобового випоту та ін. патологічних відкладень
Користь масажу для нервової системи
Як відомо, шкіра – перший провідник нервової системи, т. к. нервовими закінченнями вона пов'язана з усім організмом. І в цьому відношенні дія масажу універсально. Їм можна розслабити, так і порушити нервову систему.
Більш того, масаж впливає на периферичну НС. А це означає, що масаж покращує провідність нервових закінчень, тим самим посилюючи рефлекторні зв'язки між корою головного мозку з м'язами, кровоносною системою і внутрішніми органами. Також він прискорює процес регенерації (якщо нерв був пошкоджений), покращує трофіку тканин, послаблює або повністю позбавляє від болю.
Дія масажу на серцево-судинну і лімфатичну системи
Не лякайтеся, про таких пристрастях, як прямий масаж серця, ми говорити не будемо. Тим не менш, у багатьох викликає питання, як масаж, який нагорі, може впливати на м'яз, що в самій глибині.
Все дуже просто. Всі помічали, що тіло області червоніють. Пов'язано це з тим, що масаж розширює просвіт судин і активує роботу резервних капілярів (якщо до масажу на 1 кв. мм. припадає в середньому 31 активний капіляр, то після – 1400). В результаті підвищується кровопостачання поверхні не тільки масажованої області, але і прилеглих органів. Однак крові більше не стає і з не звідки не береться, вона просто відливає від внутрішніх органів, тим самим, полегшуючи роботу лівого передсердя і шлуночка, підвищуючи нагнітальну здатність серцевого м'яза. У тому числі усуваються і застійні явища в обох колах кровообігу.
Практично ідентичний процес відбувається і з лімфатичною системою. А це є зайвим доказом, що антицелюлітний масаж і його ефективність – не міф, вигаданий косметологами для заробітку.
Крім усього іншого, вплив масажу на кровоносну систему і виражається в збільшенні кількості лейкоцитів і гемоглобіну, а головне – еритроцитів, що важливо для хворих на анемію.
Говорити про користь масажу можна нескінченно, цій темі присвячені цілі книги. Ми не будемо вдаватися в медичні тонкощі, і, наостанок скажемо лише, що масаж нормалізує всі функції організму. Чинить тонизирующее, заспокійливу, трофічну і энеротропное вплив на організм. І це зайвий раз говорить про те, що масаж – це не просто приємність, а колосальний по своїй ефективності метод мануальної терапії.
Якщо у Вас не вистачає часу відвідувати масажиста Ви можете влаштувати масажний салон у себе вдома. І коли у Вас знайдеться 15 хвилин часу, присвятіть його собі і своєму здоров'ю. І в цьому Вам допоможуть наші масажери.