Синя лампа рефлектор для прогрівання
До винаходу антибіотиків рефлектор Мініна (медична назва лампи) успішно використовувався для терапії захворювань, при яких показано сухе тепло. З появою синтетичних знеболюючих і антибактеріальних препаратів фізіотерапевтичний прилад перестав повсюдно застосовуватися, хоча і не втратив своїх лікувальних властивостей, про які варто дізнатися детальніше.
Що таке синя лампа
Винахід рефлектора (відбивача) приписують військового лікаря А. В. Мініну, який вперше застосував лампу розжарювання, пофарбований у синій колір, для лікування запальних захворювань асептичного характеру. По своїй суті лампа Мініна являє собою звичайну лампочку, вміщену в спеціальну конструкцію, яка забезпечує спрямованість теплового випромінювання. Синій колір був обраний не випадково – блакитний відтінок зменшує поверхневий нагрів шкіри і стимулює синтез енергії в клітинах. Лікувальний ефект синього випромінювання полягає в:
поліпшення мікроциркуляції крові;
регуляції системи гемостазу;
сосудоукрепляющем дії;
знеболюючий ефект;
посилення кисневого обміну в тканинах;
регенеруучий ефекті.
Конструкція
Фізіотерапевтичний прилад розроблення дизайнотан з метою спрямованого прогрівання певної ділянки тіла пацієнта, при цьому мінімізований ризик пошкодження очей. Концентрування спрямованості світла і тепла досягається за рахунок дзеркального покриття внутрішньої поверхні плафона. Сама конструкція рефлектора являє собою абажур з ручкою, всередину якого поміщена лампочка розжарювання з колбою, пофарбованої в синій колір. Через ручку, виконану з ізоляційного матеріалу, проходить електричний мережевий провід з вилкою. На фото показана класична лампа Мініна
Джерелом інфрачервоного випромінювання в апараті є лампа потужністю 60 Вт. Покриття колби спеціальної синьою фарбою зменшує яскравість світла і знижує можливість осліплення при необхідності прогрівання області обличчя. Діаметр стандартного рефлектора становить 16 см, але сучасні виробники медичної техніки пропонують кілька варіантів приладу – для великих ділянок і для точкового впливу. Інтенсивність інфрачервоного випромінювання можна регулювати шляхом зміни відстані між лампою і сферою впливу.
Принцип роботи
Терапевтичний ефект від застосування лампи синього кольору полягає в тепловому впливі світлових хвиль на невелику ділянку шкіри. Під дією випромінювання в організмі починають відбуватися біохімічні реакції, які сприяють прискоренню обмінних процесів і одужання. Видиме випромінювання квітів основного колірного спектру має різні довжини хвиль, які певним чином впливають на організм. Синій колір, на відміну від інших, інтенсивно поглинається багатьма фоторецепторами людини.
Лампа синього світла для прогрівання володіє наступними лікувальними властивостями:
усуває набряк;
знижує вираженість больового синдрому;
прискорює обмінні процеси в тканинах, що сприяє відтоку рідини з вогнища запалення;
знімає м'язові спазми;
пригнічує діяльність хвороботворних бактерій;
усуває тугоподвижность суглобів;
підвищує імунний захист.
Теплове випромінювання являє собою вплив інфрачервоних променів різної довжини. Довгохвильове випромінювання, з точки зору медицини, надає корисний ефект на організм людини, сприяючи підвищенню імунітету і оздоровлення внутрішніх органів. Такі промені генерує рефлектор Мініна за умови використання його згідно інструкції.
Інструкція по застосуванню синьої лампи
Медрефлектор застосовується для лікування захворювань запального характеру, які не викликані якимось збудником. Фізіотерапія призначається в комплексі з іншими терапевтичними методами і не може розглядатися як панацея. Використання приладу з лампою синього кольору припустиме тільки після консультації з лікарем, тому що при деяких патологіях гріти хворобливу область небезпечно для здоров'я.
Рефлектор, як засіб комплексної терапії, може посилити дію лікарських препаратів, нормалізувати артеріальний тиск за рахунок тонізації судин, позбавити від необхідності прийому великих доз антибіотиків. Деякі види ліків можуть бути повністю замінені тепловим випромінюванням лампи (наприклад, назальні краплі при лікуванні нежиті або зігріваючі мазі від болю в суглобах).
Показання до застосування
Зважаючи на те, що лампа з синьою колбою безпечна в застосуванні, її часто педіатри рекомендують для лікування захворювань ЛОР-органів у дітей. Така фізіотерапевтична процедура корисна при ангіні запалення аденоїдів, бронхіті, синуситах, отитах, сухому кашлі. Згідно інструкції лампа для прогрівання носа і горла може використовуватися при ударах і поверхневих ушкодженнях шкірних покривів у дитини. Дорослими пацієнтами сухе тепло може застосовуватися для позбавлення від таких проблем, як:
радикуліт;
розтяжка зв'язок;
артрит;
міозит асептичного характеру;
гострі респіраторні вірусні захворювання, що протікають без підвищення температури тіла;
розлади діяльності центральної нервової системи (неврози, депресії, синдром стомлюваності);
мігренеподібні болю;
захворювання органів шлунково-кишкового тракту;
гіпертонія; р
ипотония;
запалення шкірних структур (прищі, вугрі).
Як користуватися синьою лампою
Щоб лікування синьою лампою в домашніх умовах було ефективним і безпечним, слід дотримуватися правил використання приладу. Зручно використовувати теплової рефлектор із гнучкою ручкою – це забезпечить правильний кут нахилу лампи до прогрівається поверхні і зніме навантаження під час тримання приладу. Основні вказівки щодо правильного використання пристосування наступні:
пацієнт повинен зайняти комфортне положення, щоб під час фізіотерапевтичного сеансу не відчувати перенапруження в м'язах;
на очі необхідно покласти темну пов'язку або надіти захисні окуляри;
інфрачервона лампа для лікування нежиті у дітей використовується під час сну малюка;
пацієнтам, які носять контактні лінзи, слід знімати їх на час процедури, щоб уникнути пересихання слизової оболонки;
спрямовані інфрачервоні промені повинні перебувати під прямим кутом до прогрівається поверхні тіла;
після включення рефлектора в мережу необхідно почекати 1-2 хв. для того, щоб лампа нагрілася; відстань від електроприладу до поверхні шкіри повинно бути у межах від 20 до 60 см (залежить від прогріватися зони та віку пацієнта);
відчуття під час процедури повинні бути приємними (тепло, що виходить від лампи, повинно бути вираженим, але не надто інтенсивним);
тривалість одного сеансу не повинна перевищувати 30 хв.; кількість процедур у день обмежене 3 сеансами.